user_mobilelogo
  1. user88
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τετάρτη, 04 Δεκεμβρίου 2013
Καλημερα..
στις 11 νοεμβρίου είχα ένα ατύχημα με τον συντροφό μου και πήρα το χάπι της επόμενης μέρας..μου ήρθε περίοδος στις 22/11 κανονικά.Στις 29/11 κατά τη διάρκεια της επαφής μας είχαμε κια άλλο ατύχημα..αρχικά έμεινε το προφυλακτικό μέσα μου χωρίς να τελειώσει ο σύντροφός μου.έβαλλε δεύτερο προφυλακτικό και πριν τελειώσει τραβήχτηκε και διαπιστώσαμε ότι το προφυλακτικό είχε φύγει από τη θέση του..Το επόμενο πρωί πήρα πάλι το χάπι της επόμενης μέρας.θα ήθελα να ρωτήσω καταρχάς αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης..και κατα δεύτερον αν θα υπάρξουν παρενέργειες επειδή πήρα σε τόσο σύντομο χρονικό διαστημα το χάπι της επόμενης μέρας..?Τι θα μου συμβουλεύατε να κάνω??περιμένω σύντομα απάντησή σας..είμαι πάρα πολύ αγχωμένη..χρειάζομαι τη βοήθεια σας...δεν μπορώ να επισκεφτώ τη γιατρό μου γιατί είναι στο εξωτερικό για ένα συνεδριο..
ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Ασφαλώς και δε χρειαζόταν να πάρεις το χάπι, αφού ήσουν στην 7η ημέρα του κύκλου σου η οποία δεν ήταν γόνιμη. Σε κάθε περίπτωση, η λήψη του χαπιού μπορεί να διαταράξει την επόμενη περίοδό σου, τίποτε άλλο. Από την συγκεκριμένη επαφή, δεν τίθεται θέμα εγκυμοσύνης, μην ανησυχείς. Αν θέλεις μία συμβουλή, να είσαι περισσότερο προσεκτική και στη χρήση του προφυλακτικού και στη λήψη του χαπιού, πρόκειται για ορμονικό σκεύασμα με πιθανές παρενέργειες, όταν γίνεται κατάχρηση. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τετάρτη, 04 Δεκεμβρίου 2013
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αρχικά σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας..θα ήθελα να διευκρινήσω λιγάκι για τις παρενέργειες από την κατάχρηση που είπατε..θα υπάρξει πρόβλημα για τα επόμενα χρόνια αν θελήσω να μείνω έγκυος??
  1. Πέμπτη, 05 Δεκεμβρίου 2013
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 2
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Συγγνώμη για τον βομβαρδισμό αλλά όπως σας είπα η γιατρός μου λείπει και δεν ξέρω τι να κάνω...είμαι πολύ τρομοκρατημένη γιατί πριν λίγο είδα αίμα και έχω πόνους στη μέση..δεν μπορώ να βγάλω άκρη..εν τω μεταξύ από τη δευτέρα δυσκολεύομαι να ουρήσω και δεν ξέρω αν είναι ουρολοίμωξη ή παρενέργεια από το χάπι..είναι πολύ σημαντική η απάντηση σας...
  1. Πέμπτη, 05 Δεκεμβρίου 2013
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 3
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Όχι, μην ανησυχείς. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Πέμπτη, 05 Δεκεμβρίου 2013
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 4
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Καλημέρα..
από την Πέμπτη έχω αίμα..είναι σαν περίοδος αλλά έχει ένα σκούρο καφετί χρώμα που με ανυσηχεί πολύ..είναι φυσιολογικό μετά το χάπι να μου έρθει περίοδος?Η είναι κάποια αιμοραγία που μου προκάλεσε??είμαι πολύ τρομαγμένη..περιμένω απάντησή σας...
  1. Σάββατο, 07 Δεκεμβρίου 2013
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 5
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο, εξ' αποστάσεως. Μπορείς να μιλήσεις τηλεφωνικά με τη γιατρό σου. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Δευτέρα, 09 Δεκεμβρίου 2013
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 6


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.