user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

mariposa1991

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 4 χρόνια πριν
  1. mariposa1991
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2013
Καλησπέρα! Το πρόβλημα μου είναι το εξής: Έπαιρνα για 3 χρόνια αντισυλληπτικά χάπια (yasmin, yasminelle, qlaira), αλλά λόγω παρενεργειών τα διέκοψα στη μέση τον οκτώβρη...Τώρα όμως έχω εδώ και 3 βδομάδες αίμορραγία που φεύγει και ξαναέρχεται σε μικρές ποσότητες, αλλά δεν σταματάει ποτε και εχω κουραστει! Επισκέφτηκα τον γυναικολόγο μου και μου ειπε να περιμένω 1 μηνα για να κανω ορμονολογικές εξετάσεις, καθώς πιστεύει πως απο τα συνεχόμενα ξενύχτια και τα απότομα κιλά που έχασα έχει χαλάσει ο κύκλος μου! Δε μπορω ομως να συνεχισω ετσι! Τι αλλο μπορω να κανω;;; Περιμενω απαντηση εναγωνιως!
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή Φίλη! Μάλλον   για  απλη διαταραχή  κυκλου προκειται,  που ειτε θα σταμτησει  μονη της,  ειτε  με καποια ορμονικη  αντιμετωπιση  βραχείας διαρκειας.. Ειναι βεβαια  και το θεμα ''ηλικια΄΄,  που δεν το γνωριζουμε..Αλλοιως  θα προσπελαστει εμα προβλημα  σε μία γυναικα  πολυ νέα,  αλλοιως  σε μια των  30 και  περισσοτερων ετων.. Για τις  ορμονικες εξετασεις:  Μπορει κανεις βεβαια  να  περιμενει,  αλλά  το  διαστημα του  μηνός δεν ειναι  και  απολυτως απαραιτητο.. Εν πασει περιπτωσει,  χωρίς  κλινικη γυναικολογικη εξεταση  και διακολπική υπερηχογραφια, απ΄εδώ  δεν μπορουμε να δώσουμε λυση...  Θα δει ο γιατρός σου.. Φιλικά Π.Ζ

Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Τρίτη, 17 Δεκεμβρίου 2013
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.