user_mobilelogo
  1. aihpos13
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 24 Δεκεμβρίου 2013
Γεια σας,
ξεκίνησα να παίρνω αντισυλληπτικά χάπια εδώ και μία εβδομάδα και 4 μέρες. Σε κάποιες από αυτές τις μέρες είχα μικρή αιμορραγία. Επίσης μία μέρα πήρα το χάπι μετά από 10 ώρες από την ώρα που κανονικά θα έπρεπε να το πάρω και η αιμορραγία ήταν τότε μεγαλύτερη και είχα ένα αίσθημα ζάλης. Επίσης έχω νιώσει περισσότερο από δύο φορές έντονο πόνο ή ένα αίσθημα κράμπας στο αριστερό άκρο του ποδιού μου. Μπορεί να έχει αυτό κάποια σχέση με τη λήψη των αντισυλληπτικών ; Επίσης θα ήθελα να μάθω εάν μπορώ να σταματήσω να παίρνω τα αντισυλληπτικά κατευθείαν ή αν πρέπει να περιμένω μέχρι να τελειώσει η συσκευασία χαπιών και τί είναι πιθανό να συμβεί εάν σταματήσω τα χάπια ;
 
Κοφινάκος Παναγιώτης
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Θα μιλήσεις με το γιατρό σου και θα τον ενημερώσεις για τα συμπτώματα. Αν διακόψεις τα χάπια, θα έρθει πιο γρήγορα η περίοδος. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τρίτη, 24 Δεκεμβρίου 2013
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.