user_mobilelogo
  1. Faye
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Πέμπτη, 16 Ιανουαρίου 2014
Καλησπέρα σας!
Καταρχάς θα ήθελα να σας συγχαρώ για τη βοήθεια που προσφέρετε με τις άμεσες απαντήσεις σας και κατά δεύτερον να κάνω μια ερώτηση. Είμαι 25 χρονών και αδύνατη πολυ και από το σεπτέμβρη είχα για πρώτη φορά κάποιες διαταραχές στον κύκλο μου (πιθανότατα λόγω άγχους και κακής ψυχολογίας). Ξεκίνησα τα yasminelle, αλλά όχι μόνο το πρόβλημα δεν διορθώθηκε, αλλά είχα κανονική ροή για 20 μέρες. Ο γιατρός μου μου συνέστησε να περάσω στα yasmin. Με το 1ο κουτί φάνηκε ότι έστρωσε ο κύκλος μου, αλλά τώρα στο 2ο στη μέση των χαπιών άρχισα πάλι να έχω κανονικά αίμα, το οποίο δεν μειώνεται. Την άλλη βδομάδα τελειώνει το κουτί και θα πρέπει να αδιαθετήσω (ξανά; συνεχόμενα;).  Υπάρχει κάποιος λόγος που συμβαίνει αυτό; Μπορώ να στο σταματήσω με κάποιο τρόπο; Δεν γίνεται να είμαι αδιάθετη 20 μέρες το μήνα!! 
Ευχαριστώ!!
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Θα πρέπει να κάνεις ένα ενδοκολπικό υπερηχογράφημα, έστω και αν έχεις αιμόρροια, ώστε να μπορέσουμε να βοηθήσουμε. Είτε θα διακόψεις για λίγους μήνες τα χάπια είτε θα περάσεις σε άλλο σκεύασμα, μετά από επικοινωνία με το γιατρό σου, ο οποίος και σε γνωρίζει. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2014
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.