user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

MMAIRH

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 1 μήνα πριν
  1. MMAIRH
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2014
Καλημέρα σας, 
Ειμαι 36χρόνων και στις 17 Δεκεμβρίου επισκέφτηκα το γυναικολόγο ο οποίος μου έκανε κολπικο υπερηχο και παπ τεστ τ οποία ήταν φυσιολογικά, το παπ τεστ φυσιολογικό χωρις κακοήθεια και ο υπερηχος χωρις πολυποδα η οίνομυωματα η χωρις κάποιο αλλο εύρημα . συζητησαμε το ενδεχομενο αντισύλληψης με τα Yasmin, τα οποία και άρχισα στις 6 Ιανουαρίου. Ενώ ομως τα έπαιρνα κανονικα ειχα αιμα καφε σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. Μίλησα μαζι του και μου είπε να συνεχίσω κανονικα να τ παίρνω και οτιι ειναι φυσιολογικό Τον πρώτο μήνα. Να σταματήσω στις 21 ημερες και να τα ξεκινήσω παλι μετα από  7 ημερες.
θα ηθελα και τη δική σας άποψη γιατι ολο αυτο με το αιμα ολο το μήνα η αλήθεια ειναι οτι με εχει τρομάξει λιγάκι. Αυτο θα συνεχιστεί και στον επόμενο μήνα?και για ποιο λόγο μπορει να συμβαίνει.
σας ευχαριστω εκ των προτέρων.
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Συμβαίνει συχνά στον πρώτο μήνα λήψης και σταματάει, συνήθως, μετά τη δεύτερη συσκευασία. Οπότε, σωστά σε συμβούλεψε ο γιατρός σου να τα συνεχίσεις. Αντισυλληπτικά είσαι καλυμένη. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Σάββατο, 01 Φεβρουαρίου 2014
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.