user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

SP

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 4 χρόνια πριν
  1. SP
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2014
Καλησπέρα σας!
Μετά απο 5 χρόνια συνεχούς λήψης των αντισυλληπτικών χαπιών yasmin αποφάσισα να τα σταματήσω.
Αυτό συνέβη όχι προκειμένου να επιτευχθεί εγκυμοσύνη αλλα κυρίως μετα απο μία εσωτερική ανάγκη διακοπής κάθε χημικής ουσίας.
Ο γιατρός μου μου είπε πως δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα ή παρενεργεια μετα τη διακοπή αυτή.
Στο διαδίκτυο ομως διαβάζω ιστορίες "τρόμου" σχετικά με γυναίκες που σταματησαν τα yasmin και έχασαν τα μαλλια τους, παρουσίασαν ακμή, είχαν ανωμαλίες όσον αφορά τον υπνο τους, κράμπες, υπερβολικά νεύρα κτλ.
Βρίσκομαι στις τελευταίες μέρες λήψης του και πολύ θα ήθελα να ξέρω τί πρόκειται να μου συμβει.
Γνωρίζετε εσείς κάτι σχετικά με αυτό;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Μπορείς να τα διακόψεις, χωρίς να σε ανησυχούν τυχόν παρενέργειες. Αυτά που αναφέρεις είναι στατιστικά μη σημαντικά συμπτώματα. Δε θα συμβούν λοιπόν. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Δευτέρα, 27 Ιανουαρίου 2014
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.