Quantcast
user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

pure_shores

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 4 χρόνια πριν
  1. pure_shores
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Δευτέρα, 17 Φεβρουαρίου 2014
Καλησπέρα σας
Είμαι 23 ετών και έχω σχετικά σταθερό κύκλο 30 ημερών. Στις 16/1 (18η μέρα του κύκλου μου) αναγκάστηκα να πάρω το χάπι της επόμενης μέρας (postinor), μετά από ένα ατύχημα με τον σύντροφο μου. Η περίοδος μου ήρθε 3 μέρες νωρίτερα απο το κανονικό, με την φυσιολογικη μου διάρκεια 5 ημερών. Περίμενα την επόμενη περίοδο στις 23/2, αλλά τελικά μου ήρθε χθες στις 16/2 απροειδοποίητα (συνήθως έχω ενοχλήσεις στην κοιλιά 1-2 μέρες πριν αδιαθετήσω), δηλαδή την 22η μέρα του κύκλου μου, με λίγο αυξημένη ροή. 
Υπάρχει λόγος ανησυχίας; Μπορεί η λήψη του χαπιού να προκαλέσει διαταραχές και στον επόμενο κύκλο; 
Σας ευχαριστώ πολύ 
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation

Αγαπητή φίλη.


Από την συγκεκριμένη επαφή δεν υπάρχει θέμα εγκυμοσύνης.


Ο κύκλος σου θα αποκατασταθεί άμεσα, μην ανησυχείς.


Φιλικά


Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τρίτη, 18 Φεβρουαρίου 2014
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.