user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

Μάρω111

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 4 χρόνια πριν
  1. Μάρω111
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Κυριακή, 07 Σεπτεμβρίου 2014
Καλησπέρα, στις 23 Αυγούστου αδιαθέτησα οπότε και έλαβα το πρώτο αντισυλληπτικό χάπι μετά απο προτροπή του γυναικολόγου μου. Έκτοτε η ροή του αιματός μου αν και μικρή αλλά σταθερή μετά τις πρώτες 3 μέρες δεν σταμάτησε. Πρίν 3 μέρες(6/09) σταμάτησα με δική μου πρωτοβουλία τα αντισυλληπτικά χάπια καθώς είχα κουραστεί απο την ''ατελείωτη'' περίοδο. Ωστόσο ακόμα δεν παρατήρησα καμία αλλαγή. Η ροή συνεχίζεται κανονικά. Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ ποτε θα σταματησει επιτέλους η περίοδος μου? Είναι κουραστικό και επηρεάζει αρνητικά την διάθεση μου αλλά και την ποιότητα ζωής μου. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας!!
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Αν και κατανοώ τον εκνευρισμό σου, είναι σύνηθες φαινόμενο να υπάρχει το λεγόμενο spotting κατά τον πρώτο μήνα λήψης του αντισυλληπτικού, μέχρι να το συνηθίσει ο οργανισμός. Σε κάθε περίπτωση, επειδή το σταμάτησες απότομα, ξεκίνησε μία νέα περίοδος. Υπομονή και θα αποκατασταθεί. Ενημέρωσε πάντως και το γιατρό σου. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τρίτη, 09 Σεπτεμβρίου 2014
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.